Spis treści
- Reklama dźwignią handlu
- Oklejanie samochodów zaczyna się od projektu
- Podczas oklejania auta ważna jest precyzja
- Oklejanie samochodów nie szkodzi lakierowi
- Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Jaka powinna być idealna reklama? Przede wszystkim skuteczna, dobrze widoczna i prosta w przekazie. Jedną z bardziej cenionych form reklamy, jak i promocji firmy jest oklejanie samochodów. Gdyby tak nie było, to po naszych drogach nie poruszałoby się tak wiele aut udekorowanych elementami identyfikacyjnymi danej firmy. Mowa tutaj zarówno o samochodach osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych.
Reklama dźwignią handlu
Dla każdego typu pojazdu możliwe jest oklejanie aut. Nasi Klienci z Białegostoku, którzy zdecydowali się na ten krok, doceniają zalety tej formy reklamy zewnętrznej, ponieważ:
- jest widoczna dla tysięcy potencjalnych odbiorców,
- dzięki ciągłemu przemieszczaniu się pojazdu, obejmuje duży obszar działania,
- promuje daną firmę lub markę podczas codziennego użytkowania auta firmowego.
Naszym Klientom proponujemy szeroki zakres usług reklamowych, w tym także oklejania aut. Proces oklejania samochodów odbywa się przy wykorzystaniu najlepszych folii na rynku dostępnych w wielu odmianach. Składa się na niego kilka etapów, każdy z nich jest ważny i żadnego nie można pominąć ani zlekceważyć.
Oklejanie samochodów zaczyna się od projektu
Skuteczna reklama zewnętrzna powinna być przemyślana. Wykonana profesjonalnie, przy użyciu odpowiednich technik oraz najlepszych materiałów, które zapewnią trwałość reklamowanemu przekazowi. Czasy, gdy auta firmowe oklejone były przypadkowo rozmieszczonymi informacjami, logo lub numerem telefonu już minęły. Dzisiejsze projekty wykonywane są przez doświadczone w tym zakresie agencje reklamowe.
Realizacje, jakie tworzymy dla naszych Klientów, są za każdym razem dobierane do modelu auta, gabarytów oraz przestrzeni, jaką dysponujemy. Dbamy także, by tworzone przez nas projekty były zgodne z przepisami ruchu drogowego, które dotyczą ograniczenia prześwitu szyb. Oklejanie samochodów nie może mieć wpływu na bezpieczeństwo oraz widoczność kierującego danym pojazdem. Z tego powodu nie okleja się bocznych szyb przednich, co trzeba wziąć pod uwagę już na etapie tworzenia projektu.
W przypadku oklejania aut, jak w każdym rodzaju reklamy zewnętrznej, kluczowe jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich najważniejszych elementów graficznych, takich jak:
- logotyp,
- nazwa firmy,
- dane teleadresowe,
- slogan lub hasło reklamowe,
- ewentualne dodatkowe informacje, np. o ofercie,
- motyw graficzny, kojarzący się z reklamowaną działalnością.
Stworzony projekt musi być czytelny, estetyczny oraz na tyle ciekawy, by zainteresować potencjalnych odbiorców. Dodatkowo, nie może przytłaczać ilością informacji ani elementów.
Gdy Klient zaakceptuje przygotowany przez nas projekt, przystępujemy do kolejnego etapu, którym jest samo oklejanie samochodu.
Podczas oklejania auta ważna jest precyzja
Kiedy gotowy projekt ma zostać naniesiony na konkretne auto, ważny jest wybór odpowiedniego materiału. W zależności od charakteru reklamy, jaka ma być widoczna na aucie, stosujemy folie:
- ploterowane – wycina się z nich napisy przyklejane na samochód,
- wylewane – najczęściej służą do zmiany koloru lub ochrony lakieru auta przed uszkodzeniami,
- zadrukowane grafiką – najlepsze są pokryte dodatkową warstwą zabezpieczającą przed promieniami UV.
Najczęściej do oklejania samochodów firmowych stosuje się ten ostatni rodzaj folii. Dzięki wspomnianym zabezpieczeniom jest ona odporna na działanie promieni słonecznych, nie łuszczy się. Oczywiście musi zostać ona umieszczona w sposób prawidłowy, przy zachowaniu ogromnej precyzji.
Mamy bogate doświadczenie w oklejaniu aut. Pracowaliśmy już z wieloma markami, znamy wiele modeli popularnych samochodów dostawczych, służbowych. Wiemy, w jaki sposób nakładać folię, by efekt był trwały i zadowalający Klienta.
Oklejanie samochodów nie szkodzi lakierowi
Stosowane przez nas folie do oklejania samochodów, pochodzą od renomowanych dostawców. Produkowane są z myślą o stosowaniu na delikatnej powierzchni, jaką jest lakier samochodowy. Dlatego kleje do ich montażu nie powodują uszkodzeń karoserii, a folię można w łatwy sposób usunąć, oczywiście pod warunkiem, iż podejmuje się tego specjalista z odpowiednim sprzętem.
Warto przeczytać: Oklejanie aut receptą na skuteczną reklamę Twojej firmy
Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Dlaczego oklejanie samochodów jest skuteczną formą reklamy?
Oklejanie samochodów oferuje wysoką widoczność i zasięg dzięki ciągłemu przemieszczaniu się pojazdu, promując firmę lub markę podczas codziennego użytkowania.
Jakie etapy obejmuje proces oklejania samochodów?
Proces ten składa się z kilku etapów, w tym projektowania, wyboru materiałów i precyzyjnego oklejania, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i widoczności kierowcy.
Czym kierować się podczas projektowania oklejenia samochodu?
Projekt powinien być czytelny, estetyczny, interesujący, nie przytłaczający ilością informacji, z odpowiednim rozmieszczeniem elementów graficznych i zgodny z przepisami ruchu drogowego.
Czy oklejanie samochodów może uszkodzić lakier?
Nie, stosowane folie są bezpieczne dla lakieru samochodowego, a ich usunięcie nie powoduje uszkodzeń, pod warunkiem, że wykonuje to specjalista z odpowiednim sprzętem.
Jakie materiały są używane do oklejania samochodów?
Używa się różnych rodzajów folii, w tym ploterowanych, wylewanych oraz zadrukowanych grafiką, często z dodatkową ochroną przed promieniami UV.