W dziedzinie dekoracji wnętrz mamy niemal nieograniczone możliwości nadawania wyrazu monotonnym pomieszczeniom, powierzchniom, ich odnawiania oraz ożywiania kolorem. Takie rozwiązania sprawdzają się doskonale zarówno w formie eleganckich grafik do salonu, jak również wizji rodem z filmów science-fiction do pokoju nastolatka. Na każde zapotrzebowanie znajdujemy odpowiedź w postaci unikalnych propozycji zagospodarowania wybranych przestrzeni.

Fototapeta inna niż wszystkie, czyli dekoracje wnętrz w formie wyklejanej

Motyw morza i palm dawno już został zastąpiony współczesnym wzornictwem, niebanalnymi elementami graficznymi, które idą w parze z funkcjonalnością, na przykład powiększają optycznie niewielki pokój lub rozjaśniają zbyt ciemny. Stosowane przez nas techniki drukarskie sprawdzają się doskonale przy wydruku pokazującym przyrodę, architekturę, dyscypliny sportu czy ulubione bajki dzieci.

Pracę nad powstaniem fototapety możemy przedstawić w kilku etapach:

 1. ustalenie miejsca docelowego – ta forma dekoracji wnętrz sprawdza się zarówno w domach i mieszkaniach, jak też w lokalach użytkowych, biurach, hotelach i wielu innych,
 2. wybór grafiki – korzystamy z banku zdjęć Fotolia, który oferuje niezwykle bogaty wybór zdjęć i elementów graficznych, lecz możemy także wydrukować plik otrzymany od Klienta lub zaprojektować grafikę na indywidualne zamówienie,
 3. dobór materiału do zadruku – zazwyczaj jest to folia MACTAC WW300, którą można naklejać na ścianę karton-gips, lub przygotowaną pod malowanie (zagruntowaną) oraz malowaną farbą lateksową, emulsją,
 4. proces drukowania – do przygotowania fototapet stosujemy druk solwentowy, niezwykle trwały, zapewniający głębię kolorów,
 5. laminowanie – zabezpieczenie laminatem foliowym UV, zazwyczaj matowym, ponieważ ma właściwości antyrefleksyjne i wpływa na lepszą widoczność grafiki. Opcjonalnie laminat może być błyszczący.

Przykłady wykonanych przez nas fototapet przedstawiamy na poniższych fotografiach. Ściany w firmie INSTAPAGE zdobi folia polimerowa ORAJET marki Oracal z matowym laminatem polimerowym, natomiast fototapetę do lokalu gastronomicznego Renes wykonaliśmy przy użyciu folii MACTAC WW300. Laminat jak wyżej – również polimerowy mat. W obu przypadkach efekt robi wrażenie:

Wszechstronna usługa tworzenia i wyklejania fototapety – odmieniamy wnętrza

Niewątpliwe zalety takiej formy dekorowania wnętrz to:

 • trwałość – odpowiednie laminowanie zabezpiecza grafikę na długie lata,
 • wytrzymałość – powierzchnia jest niezwykle odporna na uszkodzenia,
 • proste czyszczenie – wystarczą proste domowe środki czystości, nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych preparatów.

Efektowne połączenie folii oraz laminatu widać także na zdjęciach z naszych realizacji w mieszkaniach prywatnych. Zastosowane materiały – ponownie folia Mactac WW 300 oraz matowy laminat polimerowy:

Stosowana przez nas folia występuje w szerokości 1,35 m i to jest maksymalny bryt (szerokość pojedynczego pasa folii). Na szersze ściany stosujemy kolejne bryty, łącząc całość bez widocznych linii lub na zakładkę. Efekt to estetyczna wizualizacja w precyzyjnym wydaniu, która z powodzeniem zastąpi tradycyjną tapetę obraz oraz inne dekoracje.

Napisy na ścianach, czyli mniej niż fototapeta, a równie nowocześnie

Bardziej minimalistyczną wersją fototapet, ale często znacznie bardziej ekspresyjną w wyrazie, są napisy na ścianach. Taka forma dekoracji wnętrz z powodzeniem zyskuje nowych zwolenników, zatem trafi również do Ciebie, jeżeli chcesz nieco zmienić w swoim domu bez radykalnych działań. W tym przypadku wystarczy zlecić nam wykonanie naklejek w oparciu o dany projekt lub zdać się na naszą inwencję.

W tym przypadku również dostępnych jest wiele opcji, a projekty mogą różnić się między sobą diametralnie. Nowoczesne tworzywa oraz park maszynowy pozwalają nam z powodzeniem realizować kolejne zadania, czego przykłady widać na poniższych zdjęciach. Zastosowaliśmy tutaj folię ORACAL seria 551 czyli polimerową kolorową. Ostateczna wersja wygląda bardzo nowocześnie:

Co warto wiedzieć o takiej formie ekspresji, gdy zlecisz ją New Vision? Jest co najmniej kilka istotnych kwestii:

 1. pomagamy od projektu po realizację – plotujemy z projektów gotowych, w tym otrzymanych od Klienta, lub proponujemy ciekawe wersje graficzne wraz z doborem czcionki, kolorystyki oraz wielkości napisu,
 2. wybieramy optymalne materiały – w zależności od indywidualnych ustaleń może to być:
  1. folia monomeryczna lub polimerowa ORACAL – w przypadku standardowych kolorów, jednakowo nasyconych na całej powierzchni folii,
  2. folia polimerowa – do projektów mniej standardowych, głównie z przejściami tonalnymi, które należy odpowiednio uchwycić. Dopełnieniem jest warstwa laminatu,
 3. profesjonalnie wycinamy – wysokiej klasy ploter zapewnia precyzję wycinania liter, aby każdy detal oraz całość wyglądały równie korzystnie,
 4. wyklejamy lub przekazujemy do wyklejenia – funkcjonalność specjalnych papierów i folii transferowych sprawia, że gotowe litery można bezpiecznie dostarczyć na miejsce realizacji.

Motto życiowe, zasady obowiązujące domowników, pozytywne myśli lub logotyp ulubionego serialu to jedne z licznych możliwości, które mieliśmy okazję realizować dla naszych Klientów. Z pewnością będziemy w stanie spełnić również Twoje oczekiwania.

Dekoracje wnętrz bardziej nowoczesne niż obrazy na ścianach

Fototapety oraz litery samoprzylepne mogą zmienić Twoje postrzeganie kwestii dekoracji wnętrz. Wystarczy odpowiedni projekt, perfekcyjne wykonanie oraz przytwierdzenie do ściany w fachowy sposób, aby szybko zmienić swoje otoczenie. Jak bardzo – to już zależy od koncepcji. Dyskretny pejzaż lub krzykliwa wizualizacja są zawsze do wykonania. Ważne, aby było wykonane ze smakiem i o to dbamy przy każdej naszej realizacji.