Wszyscy, którzy prowadzą własną działalność, na pewnym etapie powinni zadbać o jej promocję. Najlepiej w takich sytuacjach sprawdzi się profesjonalne studio reklamy, którego pracownicy doskonale znają mechanizmy rynku, a także dysponują odpowiednimi narzędziami. Jak przygotować się do takiego spotkania, by było efektywne? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Co Cię sprowadza do studia reklamy

Z doświadczenie białostockiego studia reklamy New Vision wynika, że osoby poszukujące promocji dla swojego biznesu można podzielić na 2 grupy:

  • zakładający nową działalność gospodarczą – w tym wypadku rolą agencji reklamowej jest odpowiednie sprofilowanie oferty klienta oraz jej odbiorców i dobranie do tego właściwych metod identyfikacji wizualnej;
  • ci, którzy chcą odświeżyć wizerunek firmy – tu z kolei należy skupić się na ewolucji obrazu firmy oraz na tym, jak spisuje się ona w aktualne trendy marketingowe; w takich sytuacjach agencja może zaproponować uwypuklenie poszczególnych elementów wizerunku lub całkowitą metamorfozę.

Zakres działań agencji reklamowej jest zindywidualizowany potrzebami i oczekiwaniami konkretnego klienta. Podstawą jest zawsze rozmowa i analiza historii reklamowej danej firmy.
Zanim wybierzesz się na spotkanie w studio reklamy, odpowiedz sobie na dwa pytania: Czy masz pomysł na promocję swojej firmy?, Jakim budżetem reklamowym dysponujesz? Jeśli udasz się do profesjonalnej agencji odpowiednio przygotowany, plan reklamowy powstanie najprawdopodobniej już na pierwszym spotkaniu.

zlecenie reklamy

Jak odbywa się zlecenie reklamy

Obecnie kontakt ze studiem reklamy można nawiązać w dogodny dla siebie sposób – mailowo, telefonicznie, osobiście. Wówczas umawiany jest termin spotkania.

  • W niektórych agencjach jeszcze przed pierwszym spotkaniem „na żywo” prosi się klienta o mailowe przedstawienie pomysłów – mogą to być inspiracje z Internetu lub własnoręcznie wykonany szkic, który pozwoli specjalistom zorientować się w oczekiwaniach i trafić ze swoimi propozycjami w jego gust.
  • Na spotkaniu zaczynamy zawsze od zarysowania wytycznych do projektu. By złapać odpowiednią perspektywę, dobrze jest wczuć się w rolę klienta i spojrzeć jego oczami na ofertę, dostrzec jego oczekiwania. To już na wstępie zarysowuje horyzont identyfikacji wizualnej. Szczególnie ważne jest określenie jakości plików do druku, szczególnie, kiedy pochodzą one z archiwów klientów. Praktyka podpowiada, że nie każdy obraz da się wydrukować w każdym formacie i na każdym nośniku, więc bywa, że trzeba poszukać innego rozwiązania.
  • Kiedy powstanie wstępny projekt uwzględniający potrzeby jednej strony i realne możliwości drugiej, przygotowywana jest wycena. Po jej zatwierdzeniu rusza proces graficznego opracowywania i drukowania materiałów reklamowych.

We wskazanym terminie umawiasz się na odbiór gotowych wydruków.

Białystok reklamą stoi

Białostoczanie prowadzący działalność gospodarczą wiedzą, że przemyślana reklama ułatwia drogę do sukcesu, dlatego wybierają profesjonalne studia reklamy zamiast działań na własną rękę. Specjaliści najlepiej projektują materiały identyfikujące wizualnie markę: druki wielkoformatowe, banery czy grawerowanie na upominkach firmowych: to wszystko może działać na korzyć twojej firmy.