media expert nocą - banery białystok

Litery 3D w wersji podświetlanej przybierają różne formy w zależności od użytych tworzyw oraz sposobu podświetlenia. Tworząc reklamę dla Politechniki Wrocławskiej, Tuplexu oraz Media Expert zastosowaliśmy ciekawe rozwiązanie – PLEXI Day&Night. W ciągu dnia litery i pozostałe elementy są czarne, natomiast podświetlone w nocy – białe. Zastosowanie dodatkowych kolorowych elementów może urozmaicić efekt końcowy.

Czarne, białe i w kolorze – nowe oblicze liter 3D

PLEXI stosujemy w wielu formach reklamy, ponieważ jest tworzywem odpowiednio elastycznym, a jednocześnie trwałym i wytrzymałym. Dobrze znosi różne warunki pogodowe, dlatego sprawdza się również w przypadku trzech realizacji wymienionych we wstępie. Zamieszczenie tych liter 3D na elewacjach budynków wymagało odpowiedniego przygotowania całości oraz – jak zawsze – solidnego montażu.

Na zamówienie zleceniodawców zrealizowaliśmy między innymi trzy poniższe zadania, które w efekcie stały się ciekawą formą informowania i promocji.

1. Politechnika Wrocławska

Godło Politechniki Wrocławskiej oraz znajdujący się pod nim napis to pierwsza z przykładowych realizacji.

litery 3d politechnika wrocławska nocą

litery 3d politechnika wroclawska w dzień

litera 3d poitechnika wrocławska nazaw

 

 

Budowa całości to:

  • lico – wykonane z PLEXI Day&Night,
  • boki – DIBOND czarny gięty.

Całość opracowaliśmy z zachowaniem standardów Systemu Identyfikacji Wizualnej Politechniki, aby odwzorowywała wytyczne dotyczące użycia godła oraz całego logotypu. W dzień konstrukcja jest czarna, po zmroku biała za sprawą odpowiedniego podświetlenia z użyciem technologii LED.

2. Tuplex w Białymstoku

Logotyp Tuplexu poza standardowym PLEXI Day&Night zawiera także elementy kolorowe. Te detale również zostały wykonane z PLEXI.

tuplex litery noc

tuplex litery dzień

Poszczególne elementy to:

  • litery w technice Day&Night – lico z tego charakterystycznego PLEXI, boki liter z aluminium malowanego proszkowo na kolor czarny,
  • kolorowe „kreski” – lico z PLEXI opal wyklejonej kolorowymi foliami translucentnymi, boki z blachy aluminium malowanej proszkowo na różne kolory.

Całość jest spójna i wygląda estetycznie. Czarne litery po podświetleniu są białe, zgodnie z ideą Day&night, natomiast elementy kolorowe świecą w kolorze folii, którą zostały pokryte. Napis zwraca uwagę, zajmuje dużą powierzchnię na elewacji budynku, dlatego tym bardziej przyciąga wzrok.

3. Media Expert – Outlet Białystok

media expert litery dzieńTak jak w przypadku Tuplexu, również Media Expert ma w swoim logotypie z literami 3D rozwiązanie bazujące na literach podświetlanych:

  • litery z PLEXI Day&Night – fragment „expert” w świetle dziennym ma kolor czarny, po podświetleniu jest biały. Boki liter wykonaliśmy z czarnej taśmy ALURAPID,
  • pozostałe litery i okrągły element graficzny – PLEXI opal zadrukowana w techonologii UV, boki liter również z taśmą ALURAPID.
  • Napis górujący nad bryłą budynku jest odpowiednio wyeksponowany i stanowi część identyfikacji wizualnej sieci. Szczegółowe ustalenia na wstępnym etapie pozwoliły nam, tak jak w każdej innej realizacji, spełnić oczekiwania zleceniodawcy.

Wiele możliwości zastosowania PLEXI w literach 3D

Litery 3D mogą mieć różne wymiary, krój oraz ostateczną formę, natomiast zawsze zwracają uwagę bardziej niż ich odpowiedniki w wersji płaskiej. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia naszych realizacji, aby ocenić, jaki potencjał niesie ze sobą trójwymiar.

Stworzone przez nas litery trójwymiarowe oraz pozostałe detale, w których zastosowaliśmy systemy Day&Night stanowią główną lub jedną z głównych metod oznakowania firmy. Popularność tego rozwiązania jest niezmiennie wysoka, dlatego często występuje ono w naszych mniejszych i większych realizacjach.