Spis treści


Oklejanie witryn sklepowych oraz wszelkiego rodzaju przeszkleń zawładnęło już na dobre przestrzenią handlową. Nasze działania w tej materii dotyczą tak wielu różnych materiałów i metod, że z powodzeniem dobieramy indywidualne rozwiązania dla danego lokalu. Taka grafika reklamowa spełnia wiele funkcji, służy więc nie tylko informowaniu Klientów danego sklepu lub galerii. Dziś i w kolejnym artykule przedstawimy właśnie tematykę oklejania witryn. Zdjęcia z realizacji pokazują, jak wszechstronna jest to metoda. Warto mieć ją na uwadze, ponieważ daje wiele aranżacyjnych możliwości.

Kolory na pierwszym planie i oklejanie witryn na dłużej

Folie do wyklejania witryn są trwałą formą za sprawą unikalnych właściwości. Odpowiednio wyklejona witryna spełniać może swoje zadanie przez kilka lat, a gdy ekspozycję będzie trzeba zmienić, bez trudu podda się demontażowi. Takie rozwiązanie jest zatem znacznie bardziej trwałe niż banery reklamowe, standy oraz inne powszechne rozwiązania, a dodatkowo stanowi integralną część lokalu. Do wyboru dajemy kilka opcji w kolorze.

1. FOLIE PEŁNE, zadrukowanie pełno kolorowe

W zależności od planowanego czasu ekspozycji stosujemy różne rozwiązania w kwestii laminatu. Okres 1-2 lata wymaga mniej radykalnych środków, wystarczy tutaj laminowanie płynne. Natomiast w warunkach dłuższej ekspozycji albo gdy całość jest narażona na działanie warunków atmosferycznych, stosujemy laminowanie foliowe. Poniżej nasze realizacje:

Folia monomeryczna z zadrukiem solwentowym to wiele korzyści i wygoda stosowania:

 • możliwość całościowego lub częściowego wyklejenia witryny, w tym także wycinanie kształtów postaci lub produktów,
 • zasłanianie wnętrza lokalu na czas remontu, większych prac porządkowych lub modernizacyjnych,
 • łatwość czyszczenia – zarówno częściowo lub całościowo wyklejoną witrynę można bez trudu utrzymać w czystości przy użyciu standardowych środków, należy jedynie uważać na krawędzie, aby ich nie zadrzeć.

W naszych poszczególnych pracach widać, jak wszechstronna jest to metoda. Z powodzeniem wypiera ona dotychczasowe formy, a kluczem jest tutaj profesjonalne wyklejanie.

2. FOLIE OWV, zadrukowanie pełnokolorowe

Mimo dziurkowanej struktury, folia One Way Vision daje możliwość stworzenia w pełni czytelnej, kolorowej reklamy, której funkcjonalność sprawdza się w sklepach, biurach oraz instytucjach. Do pomieszczeń wpada przez folię także światło słoneczne, co również może być decydującym czynnikiem wyboru OWV. Wnętrza są przysłonięte, a jednocześnie niecałkowicie odcięte od otoczenia.

Spośród wielu zalet oklejania witryn folią OWV nasi Klienci podają przede wszystkim:

 • skuteczność reklamy – nieograniczone możliwości pełnego lub częściowego wyklejania witryn to sposób na długotrwałą lub krótkotrwałą formę zagospodarowania powierzchni widocznych na zewnątrz,
 • ograniczenie dostępu promieni słonecznych – folia działa dwubiegunowo, czyli tak jak wspomnieliśmy wcześniej, daje możliwość doświetlenia pomieszczeń, ale jednocześnie zapobiega ich nadmiernemu nasłonecznieniu,
 • możliwość laminowania – pokrycie takiej reklamy zewnętrznej laminatem powoduje znaczne wydłużenie jej trwałości. Płynny laminat zapobiega blaknięciu kolorów.

Niedogodność w postaci zabrudzeń zbierających się w oczkach folii OWV sprawia, że takie rozwiązanie warto stosować w miejscach mniej narażonych na osiadanie kurzu i innych zanieczyszczeń, czyli na przykład z dala od podmiejskich nieutwardzonych dróg czy wysypanych piaskiem parkingów, aby dłużej cieszyć się efektem wyklejania.

3. FOLIE PLOTOWANE częściowe, kolorowe

Stanowią one mniejszą część naszych realizacji jako samodzielne reklamy, częściej występują w połączeniu z powyższymi, na przykład gdy większe powierzchnie witryn zostały wyklejone w całości, a na drzwiach wejściowych stosujemy wyklejanie częściowe, formę tabliczki z godzinami otwarcia lub inną informacyjną albo na przykład określony produkt w niewielkim formacie, napis, piktogram. Przykłady można zobaczyć na poniższym zdjęciu:

Przygotowanie folii odbywa się u nas tak, jak w innych formach wyklejania, czyli od projektu poprzez wycinanie na ploterze tnącym po naniesienie folii na papier transferowy i docelowo wyklejenie witryny. Mnogość możliwości sprawia, że ta forma reklamy jest:

 • wszechstronna – do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, całość pozostaje wyrazista oraz czytelna dzięki nasyceniu barwą,
 • gotowa na różny czas ekspozycji na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń:
  • krótkookresowa (do roku) monomeryczna, gdzie po dłuższym czasie ekspozycji mogą powstawać nieestetyczne obwoluty lub obkurczenia,
  • średnio- i długookresowa (na kilka lat, w zależności od miejsca ekspozycji), polimerowa, znacznie bardziej trwała; nie występuje na niej efekt obkurczania tworzywa, reklama na dłużej pozostaje w niezmienionej postaci,
 • łatwa do samodzielnego montażu – ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku często zmienionych ekspozycji (zmiany sezonowe, promocje), gdy pracownicy lokalu sami zajmują się wyklejaniem; zazwyczaj nie ma wtedy potrzeby korzystania z pomocy firm zewnętrznych, dostarczamy gotowe do wyklejenia folie.

Utrzymanie w czystości folii plotowanych to proste czynności przy użyciu standardowych preparatów do czyszczenia szyb. W przypadku zabrudzeń w kilka chwil Twoja reklama będzie zatem ponownie czysta i estetyczna.

Częściowa i łączona forma oklejania witryn dla Twojej wygody

Bez względu na to, czy potrzebujesz logo firmy i godzin otwarcia do umieszczenia na drzwiach wejściowych do lokalu, czy realizacja ma być bardziej rozbudowana, obejmująca całe przeszklone ściany, przygotujemy propozycje dobrane indywidualnie do charakteru Twojej firmy, aktualnych promocji lub potrzeby budowania identyfikacji wizualnej firmy. Alternatywą lub dopełnieniem mogą być folie szronione lub przyciemniane, na przykład à la lustro weneckie. O tym już w kolejnym wpisie.

Profesjonalnym oklejaniem szyb zajmuje się białostocka agencja reklamowa New Vision. Zapraszamy do współpracy.

Warto przeczytać: Dekoracje wnętrz część 2. – oklejanie mebli i drzwi, czyli typowe wnętrza w nietypowym wydaniu


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są główne zalety oklejania witryn folią?

Oklejanie witryn oferuje trwałość, wszechstronność oraz łatwość utrzymania w czystości. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, grafika reklamowa na witrynach może przetrwać kilka lat, a jej demontaż jest prosty i szybki.

Czym różnią się folie pełne od folii OWV?

Folie pełne zapewniają pełnokolorowe zadrukowanie i są idealne na dłuższą ekspozycję, natomiast folie OWV, dzięki dziurkowanej strukturze, pozwalają na doświetlenie wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu reklamy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając folię plotowaną?

Folie plotowane oferują szeroki wybór kolorów i są dostosowane do różnych okresów ekspozycji. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni typ folii w zależności od planowanego czasu użytkowania i warunków zewnętrznych.

Jakie są dodatkowe korzyści z oklejania witryn folią OWV?

Folia OWV ogranicza dostęp promieni słonecznych do wnętrza, co może być kluczowe w ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem, jednocześnie pozwalając na doświetlenie pomieszczeń.

Czy istnieją rozwiązania alternatywne do folii pełnokolorowych i OWV?

Tak, jedną z alternatyw są folie plotowane, które można wykorzystać do częściowego oklejania witryn, na przykład na drzwiach wejściowych lub jako tabliczki informacyjne.