Spis treści


Nowoczesne folie wyróżniają się właściwościami, które w ciekawy sposób wykorzystujemy podczas tworzenia dekoracji wnętrz. Zlecenia są bardzo różne, oparte o zróżnicowane elementy graficzne i gamy kolorystyczne, natomiast nasze wykonanie to zawsze najwyższa jakość. Poniżej więcej szczegółów i kilka spośród wielu realizacji. Warto rozważyć opcję oklejania mebli i drzwi, aby szybko, skutecznie oraz wygodnie zmienić design własnego otoczenia.

Współpraca z Klientem indywidualnym i propozycja dla stolarzy w kwestii dekoracji wnętrz

Zależnie od potrzeb możemy opracować zarówno części mebli przed montażem, na przykład fronty szaf z drzwiami przesuwnymi, które zostaną zamontowane przez stolarza w domu Klienta, proponujemy także oklejanie mebli gotowych, które funkcjonują w danym pomieszczeniu – jest to znacznie częstsza forma współpracy. W tym przypadku zapewniamy również fachowy pomiar, ewentualny demontaż drzwi lub frontów, a następnie wyklejanie, czyli wszechstronne działania na każdym etapie współpracy.

Jak to wygląda w praktyce? Wysokiej klasy folie oraz profesjonalne ich przygotowanie dają pewność, że efekt ostateczny będzie spełniał oczekiwania. Jeżeli zastanawiasz się nad usługą oklejania, możesz wybrać między innymi:

1. oklejenie szafy – dotyczy to zarówno szaf z drzwiami rozwieranymi, jak również z drzwiami przesuwnymi, dlatego nie ogranicza się do jednego rodzaju frontów. W takich realizacjach stosujemy najczęściej:

  • folię ORACAL ORAJET polimerową,
  • laminat polimerowy matowy dla utrwalenia całości i zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami oraz przedwczesną utratą koloru.

Efekty widać między innymi na zdjęciach:

2. oklejenie mebli innych niż szafy – między innymi fronty szafek bez uchwytów, z mechanicznym wspomaganiem, które dzięki temu mają jednorodną powierzchnię i można je pokryć jednym nienacinanym arkuszem odpowiednio zadrukowanej folii. Takie regały dodają wnętrzom charakteru, stanowią część identyfikacji wizualnej firmy, a w przypadku mieszkań – pozwalają stonować lub wyróżnić dane wnętrze. Możliwości są nieograniczone, a do wyklejania używamy

folii plotowanych kolorowych ORACAL 551 (polimerowych). Niewielki wycinek naszych realizacji widać na poniższych zdjęciach:

3. oklejenie drzwi do mieszkania – innowacyjne wzornictwo oraz profesjonalne zastosowanie dostępnych materiałów sprawiają, że każde drzwi mogą zyskać nowe życie. Taką metodę warto wybrać zarówno wtedy, gdy chcesz szybko i estetycznie odnowić skrzydło drzwiowe oraz ukryć niewielkie uszkodzenia, jak również dla nadania całości charakteru. Wystarczy odpowiednio dobrana folia, aby osiągnąć świetny efekt. Tutaj, tak jak w realizacjach oklejania szaf, stosujemy folię ORACAL ORAJET polimerową wraz z laminatem polimerowym matowym. Oto przykłady:

Odpowiednie zabezpieczenia i solidność wykonania dla najlepszych efektów

Wysokiej klasy folie rozpoznać można między innymi po ich trwałości oraz walorach estetycznych, natomiast warto takie tworzywa dodatkowo zabezpieczać, stąd właśnie potrzeba laminowania gotowych grafik na frontach mebli, ścian funkcyjnych oraz drzwiach.

Przykładem może być laminat foliowy UV, który sprawia, że pokryta nim powierzchnia staje się całkowicie odporna na uszkodzenia, powstające często chociażby podczas codziennego użytkowania mebli albo w trakcie prac porządkowych.

Wybierając dekoracje wnętrz w postaci oklejania poszczególnych elementów możesz mieć zatem pewność, że będzie to zmiana trwała, niewymagająca wielu dodatkowych działań oraz kolejnych nakładów finansowych. Bez względu na to, jaki wzór wybierzesz, możesz się cieszyć jego obecnością w domu lub w firmie na dłużej.

Wyoblenia i tłoczenia – na to również mamy metody

Realizacje mniej typowe wymagają nietypowych rozwiązań. Wszelkie zaokrąglenia mebli oraz wgłębienia, które mogłyby zostać niedostatecznie pokryte folią polimerową to okazja do zastosowania folii wylewanych 3M. Dopełnieniem jest zadruk solwentowy oraz laminat – również wylewany. Zwiększa to koszt realizacji, natomiast pozwala okleić meble profesjonalnie, bez kompromisów w kwestii dekoracji wnętrz.

Oklejanie mebli i drzwi w Twoim domu lub w naszej pracowni

Bez względu na to, czy oklejanie poszczególnych frontów meblowych będzie się odbywać bezpośrednio na złożonych już meblach, czy na ich zdemontowanych częściach, usprawniamy wszystkie działania. Standardowe oklejanie pionowych powierzchni przeprowadzimy w Twoim domu, natomiast mniej standardowe, na przykład w meblach o niejednolitej strukturze frontów lub wymagających demontażu przed oklejeniem, oklejamy często w siedzibie New Vision, a następnie przywozimy i montujemy zgodnie z przeznaczeniem.

Warto przeczytać: Dekoracje wnętrz część 1. – nowoczesne spojrzenie na odwieczną potrzebę piękna w otoczeniu


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są główne zalety oklejania mebli i drzwi?

Oklejanie mebli i drzwi to szybki i skuteczny sposób na zmianę designu wnętrza. Umożliwia wykorzystanie nowoczesnych folii, które są trwałe i estetycznie prezentują się na różnych powierzchniach.

Czy oklejanie mebli jest trwałym rozwiązaniem?

Tak, dzięki użyciu wysokiej klasy folii oraz odpowiednim technikom zabezpieczającym, jak laminowanie, oklejanie jest trwałą zmianą, nie wymagającą częstych poprawek czy nakładów finansowych.

Jakie elementy można okleić, wybierając tę metodę dekoracji?

Można okleić praktycznie każdy element wnętrza, w tym szafy (zarówno z drzwiami rozwieranymi, jak i przesuwnymi), meble bez uchwytów, fronty szafek, a także drzwi do mieszkania.

Jakie folie są najczęściej wykorzystywane przy oklejaniu mebli?

Do oklejania mebli najczęściej używa się folii polimerowych ORACAL ORAJET oraz laminatu polimerowego matowego, które zapewniają trwałość i estetyczny wygląd.

Czy można okleić meble o niestandardowych kształtach?

Tak, dzięki zastosowaniu folii wylewanych oraz specjalistycznym technikom, takim jak zadruk solwentowy i laminowanie, można okleić meble o niestandardowych kształtach i z zaokrągleniami.