Spis treści


Trudno odmówić racji popularnemu sloganowi: „reklama dźwignią handlu”, który doskonale oddaje prawa rządzące procesami sprzedaży różnego rodzaju towarów i usług. Hasło to jest niezwykle prawdziwe zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie podaż produktów, a co za tym idzie konkurencja są ogromne. Walka o klienta rozgrywa się na wielu płaszczyznach, a specjaliści od marketingu opracowują coraz nowocześniejsze strategie mające na celu pozyskanie nowych nabywców.


Jedną z najprostszych i stosunkowo tanich form dotarcia do klienta i zaprezentowania swojej oferty jest oklejanie aut firmowych za pomocą specjalnych folii samoprzylepnych, z których wycina się konkretne napisy, bądź też nadrukowuje się na nich kolorowe grafiki przyciągające wzrok.

Czy warto zainwestować w reklamę na auto?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy zacząć od sprecyzowania, na jakiego rodzaju klientach nam zależy. Jeśli są to osoby o specyficznych cechach (np. konkretna, niewielka grupa zawodowa czy osoby korzystające tylko z informacji wirtualnych), istnieje duże prawdopodobieństwo, że oklejanie samochodu nie wpłynie znacząco na zwiększenie liczby potencjalnych nabywców.

Jednak w większości przypadków, reklama na aucie jest zauważalna i bardzo przydatna w pozyskiwaniu nowych klientów, a jej największą zaletą jest mobilność i możliwość dotarcia do szerokiej rzeszy przypadkowych odbiorców w bardzo krótkim czasie. Dodatkową wartością jest fakt, że jest to reklama stosunkowo tania, gdyż inwestycja jest właściwie jednorazowa i nie wymaga dalszych nakładów finansowych.

Jeśli zatem Twoja firma chce się pokazać jak największej liczbie osób oraz utrwalić swój wizerunek i markę w powszechnej świadomości, warto pomyśleć o profesjonalnym oklejeniu aut firmowych informacjami reklamowymi.

Korzyści z oklejania samochodu

Korzyści z oklejania samochodu

Zalety oklejania aut, są naprawdę trudne do przecenienia, a do najważniejszych zaliczyć można:

  • niskie koszty i wykorzystanie samochodów firmowych, jako darmowych nośników przekazu reklamowego,
  • wyróżnienie i wzmocnienie wizerunku firmy, zwłaszcza, jeśli dysponuje większą flotą pojazdów,
  • możliwość dotarcia do dużej grupy potencjalnych klientów,
  • mobilność,
  • wzrost rozpoznawalności marki.

Różne warianty oklejania samochodu w Białymstoku

Reklama na aucie może mieć różną formę – od najprostszej zawierającej podstawowe dane teleadresowe firmy po najbardziej skomplikowane i efektowne polegające na oklejeniu całego samochodu specjalną folią, która jest zadrukowana wybraną grafiką. Często reklama nie ogranicza się tylko do karoserii, lecz obejmuje również szyby pojazdów, które oklejane są specjalnie do tego przeznaczoną folią OWN, która pomimo naniesionego nadruku nie zakłóca pola widzenia z wewnątrz pojazdu.

Możliwości w zakresie reklamy na autach są w zasadzie nieograniczone i zależą od wyobraźni klienta, który swoje oczekiwania przedstawia agencji reklamowej zlecając wykonanie projektu graficznego. Po akceptacji zwizualizowanego pomysłu, następuje etap drukowania na odpowiedniej folii wybranej grafiki, wycinania liter i napisów, a następnie oklejenie auta.

Ważne jest, aby taką usługę zlecić profesjonalnej firmie, która zagwarantuje fachową i estetyczną aplikację folii wraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dzięki temu reklama będzie doskonałą wizytówką firmy, a samochody pozostaną w nienaruszonym stanie.

Warto przeczytać: Błyskawiczna metamorfoza, czyli niebanalne dekoracje wnętrz dla każdego


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Dlaczego warto zainwestować w mobilną reklamę?

Mobilna reklama, tak jak oklejanie aut firmowych, oferuje szereg korzyści takich jak niskie koszty, mobilność i możliwość dotarcia do szerokiej grupy potencjalnych klientów, co czyni ją skutecznym narzędziem marketingowym.

Jakie są korzyści z oklejania aut firmowych?

Główne korzyści to niskie koszty, wzmocnienie wizerunku firmy, duży zasięg oraz wzrost rozpoznawalności marki.

Czy oklejanie samochodu jest drogie?

Oklejanie samochodu jest przedstawiane jako stosunkowo tania forma reklamy, z inwestycją jednorazową i bez konieczności ponoszenia dalszych nakładów finansowych.

Jak działa reklama na samochodach?

Reklama na samochodach działa poprzez mobilność, co pozwala dotrzeć z przekazem do szerokiej rzeszy przypadkowych odbiorców w krótkim czasie.

Jakie są możliwości oklejania samochodu?

Możliwości oklejania samochodu są bardzo szerokie, od prostych danych teleadresowych po kompleksowe oklejenie pojazdu specjalną folią z wybraną grafiką, w zależności od wyobraźni i wymagań klienta.