Współczesny biznes nie istnieje bez samochodu. Klient, któremu oferuje się daną usługę czy produkt, nie może czekać. W trakcie kontaktu bezpośredniego warto zainwestować w reklamę na aucie, która dodatkowo wypromuje firmę i sprawi, że Klient zapamięta produkt na dłużej.

Plusy z inwestowania w reklamę na samochodzie

Idealna autopromocja jest marzeniem każdej firmy. Z pomocą spieszą agencje reklamowe, które zajmują się nie tylko projektowaniem graficznym, ale i oklejaniem samochodów. By reklamę można było przykleić na samochód, studia reklamy drukują folie samoprzylepne, odporne na czynniki atmosferyczne.

Reklama na samochodzie – zalety:

  • niewątpliwie jest to inwestycja jednorazowa i szybko się zwraca;
  • brak opłat związanych z wynajmem billboardu reklamowego;
  • z większym przemieszczaniem się pojazdu rośnie grono potencjalnych Klientów;
  • korek to sprzymierzeniec reklamy na aucie;
  • brak potrzeby uzyskiwania specjalnych zaświadczeń, by wprowadzić reklamę do przestrzeni publicznej.

Czy reklama na samochodzie się opłaca?

Zarabianie na obcej reklamie

Często można znaleźć ogłoszenia osób prywatnych, które chętnie przyjmą reklamę na auto. Za konkretną opłatą należy przemieszczać się samochodem przez określony czas. Szczegóły są ustalane oczywiście między stronami. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność na większą skalę, a w danym momencie nie dysponują sporą flotą aut.

Przykładowo – agencja reklamowa z Białegostoku, która działa online i chce uświadomić wielu odbiorców o swoich usługach, może wynająć samochód Pana Y z mniejszego miasta, w którym nie ma agencji reklamowej, a następnie zlecić mu wykonywanie kilkudziesięciu kilometrów tygodniowo. Jego oklejony samochód będzie informował o agencji reklamowej z innego miasta.

Zwięźle i na temat

Absolutny must have reklamy na samochodzie to logo i nazwa firmy. Warto, aby grafika określająca branżę, była przedstawiona w czytelny sposób. Często spotyka się niewyraźną czcionkę, która na wstępie dyskredytuje produkt, ponieważ przechodzień nie ma czasu jej rozszyfrowywać.

Na oklejonym aucie reklamowym powinien przede wszystkim znaleźć się adres, telefon kontaktowy i mail. Ma być krótko i wyraźnie. Doskonale sprawdza się czcionka Times New Roman, która zawsze była i będzie czytelna. Nie warto stosować udziwnień, przerysowanych symboli, czy artystycznych liter. Reklama ma poinformować o czymś i zachęcić do kupna. Ta umieszczona na samochodzie – musi to zrobić w ułamku sekundy.

Kawałek folii samoprzylepnej to ruchomy nośnik reklamy, którego niewątpliwą zaletą jest mobilność. Można wykonać grafikę z folii ciętej lub samoprzylepnej
z nadrukiem. Taki rodzaj materiału pozwala uzyskać idealne przejścia tonalne, ponieważ agencja użyje do tego celu drukarki cyfrowej.

Nasza firma doradzi, jaki rodzaj folii zastosować, zaprojektuje treść, jaka ma być wydrukowana na folii oraz podejmie się samego wyklejenia reklamy na samochodzie.