fiat oklejony folią grym - oklejanie samochodów białystok

Spis treści


W poprzedniej części opisaliśmy nasze realizacje z zastosowaniem folii wylewanej marki 3M zadrukowanej solwentowo i pokrytej laminatem wylewanym, a teraz zachęcamy do zapoznania się z realizacjami, w których zastosowaliśmy folię polimerową. To niedroga i najprostsza forma oklejania samochodów, pozwalająca pokryć zarówno całe duże powierzchnie karoserii, jak i niewielkie zadrukowane elementy. Uniwersalność folii sprawia, że pojawia się ona w wielu naszych zleceniach.

Praktyczne zastosowanie polimerów w oklejaniu samochodów

Folia polimerowa, zwana również polimeryczną, powstaje w wyniku kalandrowania polimerowej folii winylowej, czyli poddawania jej wielokrotnemu naciskowi specjalnych walców. Powstałe w ten sposób tworzywo jest odpowiednio elastyczne i sprawdza się między innymi właśnie podczas oklejania samochodów. Z powodzeniem stosujemy je w naszych realizacjach do oklejania pojazdów osobowych, dostawczych, busów i innych, zgodnie z życzeniem Klientów.

Stosowane przez nas folie polimerowe występują w wersji:

  • kolorowej – służą głównie do napisów, elementów graficznych które wycinamy (czyli plotujemy) i nanosimy na auto. Jest to najtańsza i podstawowa forma oklejenia, która sprawdza się zarówno w wydaniu reklamowym, jak i „tuningowym”
  • zadrukowanej – stosujemy je na powierzchniach płaskich lub na takich, gdzie przetłoczenia są małe i jednokierunkowe. Zdarza się również, że tą folią wyklejamy dosyć duże pojazdy w całości. Zawsze jest to kwestia indywidualnych ustaleń.

Wzornik z foliami polimerowymi obejmuje wiele kolorów, od najprostszych barw podstawowych poprzez kolory niestandardowe po wersje metaliczne poszczególnych kolorów. Taki wybór sprawia, że mamy znacznie większe możliwości przygotowania profesjonalnej reklamy na samochód z uwzględnieniem kolorów charakterystycznych dla danej firmy.

Fachowo o oklejaniu aut, czyli nasze realizacje

Zastosowanie folii polimerowej w oklejaniu aut daje wiele możliwości przygotowania pojazdów do reklamowania firmy. Bez względu na to, czy potrzebny jest niewielki napis i logo, czy oklejenie niemal całego auta, sprostamy zadaniu, jak w przypadku poniższych pojazdów.

1. Fiat Ducato dla firmy A-Max

Oklejanie samochodu bazowało na przygotowanym przez nas projekcie graficznym. Plotowane napisy z folii polimerowej ORACAL 551 nie przytłaczają samochodu nadmiarem detali, a jednocześnie reklamują firmę. Takie połączenie sprawiło, że reklama na samochodzie jest stonowana i w pełni profesjonalna.

Wycinanie za pomocą plotera, czyli w praktyce wycinanie liter z folii samoprzylepnej (zwane także plotowaniem), jest idealnym sposobem na precyzyjne odwzorowanie liter z projektu. W ten sposób podczas oklejania aut przestrzegamy dokładnie wcześniejszych ustaleń, a gotowy wydruk jest identyczny z pierwowzorem.

ducato oklejone folią firma a-max

Dla firmy A-Max oklejaliśmy również inne samochody i w każdym przypadku celem było oczywiście przygotowanie aut do profesjonalnego reklamowania usług firmy.

2. Fiat Fiorino dla firmy Grym

Oklejanie samochodów dostawczych to również dobry pomysł na reklamowanie własnej firmy. Po ustaleniach ten pojazd został oklejony według projektu 3M, częściowo zmodyfikowanego pod kątem indywidualnych kształtów i wymiarów auta. Użyliśmy folii polimerowej ORACAL kolorowej oraz zadrukowanej.

Grafika na białym tle oraz na bokach (postać mężczyzny) widoczne na zdjęciu tytulowym to folia polimerowa ORACAL zadrukowana i pokryta laminatem polimerowym ORACAL. Napisy wykonaliśmy z kolorowej plotowanej folii polimerowej ORACAL serii 551.

folia na aucie firma grym

W tym przypadku auto zostało częściowo pokryte zadrukiem, granatowe płaszczyzny to rzeczywista karoseria pojazdu.

Istotne detale w oklejaniu pojazdów, czyli reklama na auto w fachowym wydaniu

Poszczególne etapy oklejania pojazdów możemy rozpocząć od wdrożenia lub ewentualnego poprawienia otrzymanego od Ciebie projektu lub od stworzenia zupełnie nowej wizualizacji, która zostanie dostosowana precyzyjnie do wymiarów samochodu i planowanych proporcji poszczególnych drukowanych elementów.

W reklamie na auto istotna jest trwałość tworzyw i preparatów zastosowanych podczas danej realizacji. Opowiemy o tym także w następnej, ostatniej już części, dotyczącą wyklejania samochodów – przybliżymy Wam zalety oraz możliwości płynące z zastosowania wylewanej folii matowej. Matowe też jest ciekawe i efektowne! Pokażemy to Wam jak zawsze na konkretnych realizacjach agencji reklamowej New Vision z Białegostoku.

Warto przeczytać: Oklejanie samochodów, część 1. – folia wylewana, zadruk solwentowy i laminat wylewany, czyli potrójny efekt


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są przewagi folii polimerowej w oklejaniu samochodów?

Folia polimerowa jest elastyczna, niedroga i pozwala na precyzyjne pokrycie zarówno dużych powierzchni karoserii, jak i mniejszych elementów. Oferuje różnorodność kolorów, w tym kolory metaliczne, co daje szerokie możliwości w reklamie.

Czy oklejanie samochodu może zaszkodzić lakierowi?

Właściwie aplikowana folia nie powinna uszkodzić lakieru. Kluczowe jest jednak, aby oklejanie było przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów z użyciem materiałów wysokiej jakości.

Jak długo można utrzymać folię na pojeździe?

Trwałość folii zależy od wielu czynników, takich jak jakość materiału, warunki eksploatacji pojazdu i regularność konserwacji folii. Przy odpowiedniej pielęgnacji może przetrwać kilka lat.

Czy folia polimerowa nadaje się do wszystkich typów pojazdów?

Tak, folia polimerowa jest uniwersalna i można ją stosować na różnych typach pojazdów, od samochodów osobowych po dostawcze i busy.

Jak przygotować pojazd do oklejenia?

Pojazd należy dokładnie umyć i oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń. Wszelkie uszkodzenia lakieru powinny zostać naprawione przed aplikacją folii, aby zapewnić najlepsze rezultaty.