Co wpływa na to, że właśnie ta reklama, a nie inna jest efektywna? To nie jej cena, nawet nie prestiż agencji, którą ją wykona, ale dopasowanie do profilu firmy. Dobry marketing jest odpowiednio stargetowany i nienagannie wykonany. W tym wpisie specjaliści z białostockiego New Vision podpowiadają, na co zwracać uwagę przy planowaniu reklamy.

Po pierwsze: dobra agencja zrobi dobrą reklamę

Choć to stwierdzenie wydaje się oczywiste, często zdarza się, że klienci wybierają po prostu tańsze oferty. Na ogół okazują się one mało skuteczne i wczśniej czy później wracają do droższych projektów. Dlatego już na wstępie należy podkreślić: zawsze warto stawiać na jakość, ponieważ ona procentuje i mimo że wiąże się z wyższą ceną, daje największą szansę na optymalne efekty. Jakość jest cechą tych agencji, w których znajdziesz odpowiednio wykształcone i doświadczone zespoły. Osoby te nie szczędzą czasu, by opracować pomysły, a później sukcesywnie je wdrażać.

Jak dopasować reklamę do profilu firmy?

Marketing dla małych i dużych

Reklamę można dopasowywać do profilu danej firmy pod różnymi kątami, ale skupmy się tu na istotnym dla białostockich przedsiębiorców profilowaniu pod względem wielkości przedsiębiorstwa.

  • Dla małych firm – mamy tutaj na myśli miko- i małe przedsiębiorstwa, które najczęściej działają lokalnie; ich właściciele często mają opory przed korzystaniem z usług agencji reklamowych, ponieważ sądzą, że ich nie stać na skoordynowane, zaplanowane działania. To tak nie działa – w profesjonalnej agencji  reklamowej każdy klient tratowany jest tak samo, ponieważ liczy się osiągnięcie sukcesu, którym jest wypromowanie danej marki czy usługi. Rolą agencji jest wspieranie każdego, kto chce być widoczny na rynku, wyróżniać się, nawet jeśli najbliższa mu jest filozofia regionalnego działania. Trzeba też pamiętać, że specjaliści dysponują różnorodnymi narzędziami reklamy, dzięki czemu mogą je zharmonizować z budżetem.
  •  Dla dużych firm – największe brandy stać na to, by posiadały własne działy marketingu, które odpowiadają za wizerunek przedsiębiorstwa. Warto jednak od czasu do czasu nawiązać współpracę z zewnętrzną firmą, co pozwoli odświeżyć spojrzenie na cały proces, odświeżyć identyfikację, wykorzystać nowe narzędzia. Niekiedy bywa po prostu tak, że przyzwyczajasz się do pewnych schematów działania i właśnie osoba z zewnątrz może wprowadzić Cię na nowe tory, na których, być może, otworzą się nowe perspektywy. Promocja wśród klientów musi zachowywać dynamikę, ponieważ zmieniają się i klienci, i mechanizmy promocji.
    Wystarczy wykonać pierwszy krok w stronę reklamy, aby zobaczyć, jak fantastyczne projekty mogą powstać i jak mogą zmienić wizerunek firmy.

Jak się współpracuje z białostockimi agencjami

Białostocki rynek reklamowy jest nasycony firmami z branży, które oferują usługi marketingowe w różnych obszarach promocji. Można powiedzieć, że panuje pewien stopień wyspecjalizowania, co pozwala tym przedsiębiorstwom osiągać sukcesy w swoich dziedzinach. Zawsze jednak należy podkreślić, że podstawą współpracy są umiejętności specjalistów z wybranej agencji reklamowej – zostali oni wybrani jaki fachowcy, którzy wiedzą, co zrobić, by osiągnąć zaplanowany sukces.