W dzisiejszych czasach rola agencji reklamowych jest nieoceniona, ponieważ dobra reklama buduje świadomość klientów. Z drugiej jednak strony, rynek przesycony jest różnymi agencjami, specjalizującymi się w poszczególnych obszarach, co sprawia, że trudno jest zdecydować się na współpracę z konkretną agencją. Powód jest prosty: nie wiadomo, którą ofertę wybrać. Ten artykuł dedykujemy przedsiębiorcom z Białegostoku i okolic, którzy chcieliby rozpocząć profesjonalne reklamowanie swojej marki, ale nie wiedzą, jak do tego przystąpić. Po krótkiej lekturze będziesz wiedzieć, która agencja stworzy reklamę na miarę Twoich potrzeb.

Zasięgnij języka o różnych agencjach reklamowych

Warto skorzystać z podpowiedzi znajomych czy bliskich, dobrze też zajrzeć do Internetu, zapoznać się z opiniami. Na co dzień także zwracaj uwagę na to, które z działań poszczególnych firm reklamowych trafiają w Twój gust. Czy będzie to czyjaś storna internetowa, dobrze zoptymalizowany sklep online, ciekawa kampania reklamowa, zjawiskowa sesja fotograficzna, a może po prostu baner w centrum miasta przykuje Twój wzrok? Czasem jest to nawet wizytówka, którą ktoś wręczy w czasie biznesowego spotkania. To wszystko ma znaczenie, gdy chcesz dotrzeć do wykonawcy. Prawdopodobnie będzie też mógł zrobić coś dla Ciebie. Musisz tylko wiedzieć, kto to ma być.

Jak wybrać dobrą agencję reklamową

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać

Zwróć uwagę na to, jak kontaktujesz się z agencją reklamową. Podstawowe są tu 3 kwestie:

  • umowa poufności – do agencji wysyła się niekiedy ważne informacje dotyczące firmy; zanim więc jakiekolwiek szczegółowe informacje przekażesz pracownikom wybranego usługodawcy, zwróć uwagę na to, żebyście podpisali umowę zapewniającą poufność przepływu danych, potocznie nazywaną NDA, która zabezpiecza Twoje interesy;
  • brief – to zdefiniowanie oczekiwań i planów oraz podstawowych informacji, które przesyłasz do agencji wraz z materiałami wizualnymi dotyczącymi firmy: są to głównie zdjęcia produktu, logo firmy, czasem podpis, który miałby się znaleźć na materiałach reklamowych;
  • debrief – kiedy już agencja reklamowa zapozna się z otrzymanym lub ustalonym briefem, najprawdopodobniej zechce się upewnić, czy wszystko po obu stornach zostało zrozumiane, a intencje i kierunki współpracy są dla wszystkich jasne; to moment, kiedy pada najwięcej pytań, więc warto przyłożyć się do szczegółowego odpowiadania, ponieważ na tej podstawie specjaliści opracują swoje pomysły.

Coraz chętniej wybierane są firmy oferujące usługi, które nie wymagają od klientów pojawienia się w biurze agencyjnym, co kiedyś było standardem. Owszem, dzisiejsi przedsiębiorcy nie dysponują nadmiarem czasu, ale warto pamiętać, że pewne kwestie po prostu łatwiej i szybciej omówić twarzą w twarz, niż mailując i rozmawiając przez telefon.

Białostockie przygody z marketingiem

Przedsiębiorcy z Białegostoku szukają optymalnie zaprojektowanych metod reklamy. Z doświadczenia agencji reklamowej New Vision wynika, że we współpracy tej kluczowe znaczenie ma zaufanie do wykonawcy. Daje ono klientowi pewność, że nawet przy dynamicznie rozplanowanym projekcie, specjaliści czuwają nad wszystkim.