Spis treści


W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, przestrzeń publiczna została zawłaszczona przez reklamę, która obecna jest właściwie wszędzie. W zalewie różnego rodzaju form przekazu, każdy przedsiębiorca zastanawia się jak zainwestować swoje pieniądze, aby dotrzeć do grona potencjalnych klientów i skutecznie zachęcić ich do korzystania ze swoich usług. Jedną z najbardziej kojarzonych form reklamy zewnętrznej są obecne niemal wszędzie bilbordy, które często stają się przedmiotem powszechnych sporów i dyskusji, powodując przy okazji wzrost rozpoznawalności reklamowanej firmy.

Dobry bilbord reklamowy – na co zwrócić uwagę?

Z racji tego, że bilboard jest widoczny dla ogromnej rzeszy często przypadkowych ludzi, zarówno jego treść jak i elementy graficzne powinny być bardzo dokładnie przemyślane. Nieraz już zdarzyło się, że reklamodawca osiągnął efekt zupełnie odmienny od zamierzonego, skutecznie zniechęcając do siebie sporą część społeczeństwa. Zniwelowanie i odwrócenie skutków nieudanej kampanii, może okazać się niezwykle kosztowne, a czasami wręcz niemożliwe.

Dlatego decydując się na reklamę swojej firmy pod postacią billboardu, należy zwrócić szczególną uwagę na następujące elementy:

  • wybór profesjonalnej i doświadczonej agencji reklamowej,
  • precyzyjne określenie celu kampanii,
  • zastosowanie odpowiednich środków przekazu (spójny z profilem i wizerunkiem firmy projekt graficzny i hasło reklamowe),
  • wybór lokalizacji, która spowoduje, ze Twój bilbord zobaczy jak największa grupa osób, do których skierowana jest reklama.

Czy warto inwestować w bilbordy?

Rodzaje bilbordów, czyli o czym trzeba wiedzieć

Ostateczna forma bilbordu często zdeterminowana jest przez lokalizację wymuszającą konkretny sposób montażu, a co za tym idzie również projektu. Nie zawsze możemy zastosować podświetlenie bilbordu, gdyż tego typu reklamy, wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Podobnie jest w przypadku bilbordów trwale związanych z gruntem, czyli osadzonych w ziemi np. na betonowym słupie. Takie tablice, mogą za to być dwustronnie zadrukowane w przeciwieństwie do tych, które będą powieszone na ścianie budynku. Możemy również zdecydować się na bilbord mobilny umieszczony np. na przyczepie, ale wtedy należy pamiętać o uniwersalnym przekazie, który będzie jednakowo odbierany w różnych zmieniających się lokalizacjach.

Podświetlać czy nie?

Podświetlenie bilbordu to jedna z ważniejszych cech, wyróżniających tablicę na tle innych. Automatycznie wzrasta liczba osób, które zobaczą reklamę po zmroku, dlatego jeśli tylko prawo na to pozwala warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, które wpłynie na zwiększenie prestiżu i rozpoznawalności naszej firmy. Odpowiednio dobrane i dyskretnie zamontowane oświetlenie led zapewni trwale zapadający w pamięć efekt wizualny, pod warunkiem jednak, że nie będzie zbyt agresywne.

Bilbordy, czyli spraw by widziała Cię cała Polska!

Odpowiednio przemyślana kampania bilbordowa może przynieść naprawdę spore korzyści. Trudno przecenić jej ogromny zasięg i łatwość, z jaką dociera do potencjalnych klientów. Należy jednak pamiętać, aby unikać krzykliwości, nadmiernej szczegółowości i wulgarności, które to często zniechęcają odbiorców do danej firmy.

Prosty przekaz, dobra lokalizacja, chwytliwe hasło reklamowe i ciekawa grafika to elementy, które sprawią, że billboard przyczyni się do sukcesu Twojej firmy!

Warto przeczytać: Prezentery LIGHTBOX z grafiką tekstylną, część 2.: wersja podświetlana


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są kluczowe elementy skutecznego bilbordu reklamowego?

Kluczowe elementy to wybór profesjonalnej agencji reklamowej, precyzyjne określenie celu kampanii, spójny projekt graficzny oraz odpowiednia lokalizacja.

Jakie rodzaje bilbordów są dostępne?

Dostępne są różne rodzaje, w tym podświetlane, dwustronne, osadzone w ziemi, a także mobilne.

Czy warto inwestować w podświetlenie bilbordu?

Tak, podświetlenie może zwiększyć widoczność reklamy po zmroku i przyciągnąć większą uwagę.

Jakie błędy należy unikać przy tworzeniu bilbordu?

Należy unikać krzykliwości, nadmiernej szczegółowości i wulgarności, które mogą zniechęcać odbiorców.

Jakie korzyści niesie za sobą inwestycja w bilbordy?

Inwestycja w bilbordy może zwiększyć rozpoznawalność marki dzięki szerokiemu zasięgowi i łatwości dotarcia do potencjalnych klientów.