Podczas oklejania witryn szklanych lub powierzchni PLEXI foliami mamy możliwość pokazać, jak ciekawe zastosowania wynikają z użycia folii szronionych oraz przyciemnianych. Pierwsze dają efekt mrożonego szkła, natomiast drugie mogą tworzyć między innymi powłokę lustrzaną na wzór luster weneckich. W zależności od charakteru danego pomieszczenia oraz zależnie od celu oklejania, z pewnością znajdziesz w New Vision opcję najlepszą dla siebie.

Kiedy warto wybrać oklejanie witryn folią szronioną?

Ta elegancka, dyskretna oraz nienachalna forma reklamy sprawia, że stosujemy ją z powodzeniem zarówno w wysokiej klasy hotelach, jak też w gabinetach lekarskich oraz wszędzie tam, gdzie bez krzykliwych kolorów należy przekazać określone informacje, hasła promocyjne albo inne treści i grafikę, która ma wpłynąć na zaciekawienie potencjalnych odbiorców. Spośród wielu dostępnych opcji dla danej powierzchni stosujemy między innymi:

  • oklejanie całkowite – jednorodna folia szroniona, bez elementów ozdobnych, informacyjnych lub w inny sposób przerywających ciągłość oklejenia,
  • częściowe wycięcia w folii – plotowana może być na przykład nazwa firmy, logo oraz wszelkie inne wzory i napisy, zależnie od potrzeb,
  • elementy wycięte z folii – tutaj tło stanowi sama witryna, a naklejone na nią może być, jak powyżej, logo, nazwa firmy lub inne dowolne elementy, minimalnie ograniczające widoczność.

W praktyce zastosowanie folii szronionych może wyglądać tak:

Dodatkowa opcja to możliwość wyklejenia folii szronionej folią kolorową. Rozwiązanie stosowane nieco rzadziej, lecz godne uwagi, gdy zależy Ci na niestandardowym efekcie.

Spośród korzyści zastosowania takiej formy identyfikacji wizualnej firmy warto poznać te najistotniejsze:

  1. poczucie prywatności – możliwość całkowitego lub częściowego zasłonięcia wnętrz sprawdza się między innymi w przypadku gabinetów lekarskich, instytucji finansowych, kancelarii oraz wielu innych lokali,
  2. optymalna przezierność – mimo zakrycia wnętrz przed spojrzeniami przechodniów, pomieszczenia będą doświetlone światłem naturalnym lub sztucznym spoza lokalu, ponieważ folia posiada cechy transparentnej,
  3. możliwości aranżacyjne – nowoczesne wzornictwo lub design nawiązujący do znaków rozpoznawczych Twojej firmy z powodzeniem przygotujemy na folii szronionej, dbając o każdy szczegół podczas tworzenia i wyklejania,
  4. łatwość utrzymania w czystości – bez specjalistycznych preparatów oraz sprzętów utrzymasz witryny i szyby oklejone folią szronioną w czystości; należy jedynie uważać na krawędzie, aby ich nie zadrzeć podczas mycia.

Profesjonalnie oklejone witryny sprawiają, że lokal wygląda znacznie bardzie zachęcająco, dlatego w New Vision jakość jest dla nas zawsze priorytetem.

Totalna zasłona, czyli oklejanie szyb folią na wzór lustra weneckiego

W oklejaniu witryn i szyb stosujemy również wiele rodzajów przyciemnienia powierzchni, które mogą dawać efekt od dyskretnego przysłonięcia po całkowite odcięcie wnętrz pomieszczeń przed niechcianymi spojrzeniami. Istotne jest aby dobrać odpowiednio:

  • siłę przyciemnienia – folia może być półprzezroczysta, niemal całkowicie kryjąca lub zupełnie nieprzezroczysta,
  • rodzaj folii – inne tworzywa stosowane są do wyklejania szyb na zewnątrz, a inne wewnątrz budynków; tutaj stosujemy dwie wersje: folię wewnętrzna i zewnętrzna, stosujemy folie marki MAXUEL,
  • powierzchnie do wyklejenia – przyciemnianie sprawdza się najlepiej na gładkich powierzchniach, aczkolwiek sprawdzi się również do niwelowania drobnych rys i ujednolicania wyklejanych szyb oraz witryn.

Niekłopotliwa i wygodna forma folii samoprzylepnej to rozwiązanie, które szybko odmieni każdą witrynę. Poniżej efekty naszych działań:

Cechą charakterystyczną folii w stylu lustrzanym jest ich zachowanie w reakcji na włączone światło wewnątrz pomieszczenia. Folia przestaje być wtedy nieprzezierna, staje się półprzezroczysta i widać z zewnątrz to, co znajduje się w środku lokalu – warto o tym wiedzieć, gdy szukasz rozwiązań odpowiednio funkcjonalnych przez całą dobę, bez względu na rodzaj oświetlenia w lokalu oraz częstotliwość korzystania z niego.

Oklejanie szyb i witryn z fachową pomocą agencji reklamowej New Vision

Koncepcje związane z oklejaniem szyb oraz oklejaniem witryn są bardzo różne, realizowaliśmy ich już wiele, w trakcie są kolejne zlecenia. Stosujemy zawsze najwyższej jakości folie pełne, OWV opisane w poprzednim artykule, a także przedstawione powyżej lub inne zgodnie z potrzebami. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania i zawsze perfekcyjne wykonanie.