Spis treści


Druk wielkoformatowy jest dziś obecny wszędzie. Każdego dnia mamy do czynienia z wieloma jego przykładami. W przeważającej większości są to reklamy w rozmaitej formie, od banerów, aż do wielkich rozmiarów tablic reklamowych. Nasze studio wykorzystuje także ten rodzaj druku w dekorowaniu wnętrz. Warto zainteresować się możliwościami jakie daje nam zastosowanie druku wielkoformatowego.

W tej formie reklamy ukryty jest duży potencjał, który można z powodzeniem zamienić na zainteresowanie ofertą danej firmy oraz pozyskanie nowych Klientów. Nasze kampanie dopasowane są do indywidulanych potrzeb Zamawiającego. Tablice reklamowe, które trafiają przekazem do potencjalnie zainteresowanych osób, są często pierwszym krokiem, by zwrócić ich uwagę na dany produkt lub usługę. Dlatego ich wykonanie musi być doskonałe.

Na czym polega druk wielkoformatowy

By można było mówić o profesjonalnym druku, musi zostać spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim należy używać odpowiedniego materiału jako podłoża. Najczęściej stosowane to:

  •  materiał banerowy,
  •  folia,
  •  papier,
  •  siatka,
  •  materiały samoprzylepne.

Stosuje się także inne podłoża, jednak na tyle rzadko, że nie trzeba o nich wspominać. Drugim ważnym elementem jest technologia, w jakiej zostanie wykonany druk plakatów lub billboardów. Najefektywniejszy jest druk cyfrowy, który najlepiej nadaje się do szerokich zastosowań wielkoformatowych.

Druk cyfrowy wykorzystywany jest w produkcji tablic reklamowych wszelkiego typu. Pozwala on na wierne odwzorowanie kolorów oraz zaprojektowanie projektów o dużych powierzchniach, które mogą być eksponowane na wysokościach, a ich szczegóły nadal będą widoczne dla przechodniów.

Jakie korzyści daje druk wielkoformatowy

 

Na co pozwala druk wielkoformatowy

Nasi specjaliści chętnie doradzą Klientom odpowiadającą potrzebom zlecenia formę druku wielkoformatowego. Tworzone przez nas reklamy charakteryzują wyraźne barwy i wysoka rozdzielczość. Nasi Klienci mogą zdecydować się na następujące propozycje:

  •  banery reklamowe – drukowane są one przeważnie na tkaninie winylowej lub siatce MESH, a mocowane na stojakach lub bezpośrednio na ogrodzeniu. Są odporne na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych,
  •  billboardy – drukowane na tych samych materiałach co banery, jednak w o wiele większych rozmiarach,
  •  menuboardy – czyli specjalne wkłady do prezentowania produktów w punktach gastronomicznych,
  •  oklejanie szyb punktów usługowych – realizacje drukowane na foli perforowanej, pozwalają dyskretnie osłonić wnętrze pomieszczeń, przy jednoczesnym wykorzystaniu powierzchni okna na reklamę,
  •  oklejanie pojazdów – naklejanie treści reklamowych na pojazd przy użyciu specjalistycznych folii.

Tworzywa i materiały, jakie stosowane są do produkcji reklamy zewnętrznej opartej na druku wielkoformatowym, gwarantują trwałość wykonywanych elementów oraz ich wytrzymałość na działanie promieniu UV, deszczu oraz wiatru.

Dekorowanie pomieszczeń przy pomocy druku wielkoformatowego

Bardzo popularną usługą wśród Klientów naszego studia są ostatnio fototapety wykonywane przy pomocy druku wielkoformatowego. Wykonujemy także wydruki na materiale Canvas. Bez względu na to, czy zamawiający zdecyduje się na wykonanie kilku małych obrazków, czy na zagospodarowanie przestrzeni całej ściany jednym zdjęciem lub panoramą, posiadamy odpowiedni sprzęt, by temu zadaniu podołać.

Taki rodzaj dekoracji doskonale sprawdza się zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w lokalach użytkowych, takich jak restauracje lub sklepy. Wzór jaki ma znaleźć się na wybranym obrazie, nanoszony jest za pomocą druku cyfrowego. Jest dokładnym odwzorowaniem projektu, a stosowane farby są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Przy pomocy perfekcyjnie zrealizowanych projektów każde wnętrze może zmienić swój nastrój, nabrać charakteru i stać się centrum spotkań rodzinnych lub towarzyskich. Dzięki zastosowaniu druku wielkoformatowego pomieszczenie sklepu czy biura szybko i niewielkim nakładem kosztów może zmienić swój wygląd. Jest to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, doceniane przez wielu Klientów naszej agencji reklamowej w Białymstoku.

Możliwości jakie daje druk wielkoformatowy są szerokie, by je dobrze wykorzystać potrzeba profesjonalnego przewodnika. Nasza firma chętnie pomoże dokonać właściwych wyborów, by Państwa oczekiwania zostały spełnione.

Warto przeczytać: Projekty graficzne, czyli jak ważne jest pierwsze wrażenie


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie materiały są najczęściej wykorzystywane w druku wielkoformatowym?

Materiały najczęściej wykorzystywane w druku wielkoformatowym to materiał banerowy, folia, papier, siatka oraz materiały samoprzylepne. Są to podłoża, które najlepiej sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach tego typu druku.

Jakie są główne zastosowania druku wielkoformatowego?

Druk wielkoformatowy znajduje zastosowanie głównie w reklamie zewnętrznej, takiej jak banery, billboardy, menuboardy, oklejanie szyb i pojazdów. Jest to skuteczny sposób na zwiększenie widoczności marki oraz promocję produktów i usług.

W jaki sposób druk wielkoformatowy wpływa na widoczność marki?

Druk wielkoformatowy pozwala na stworzenie dużych i wyraźnych reklam, które są dobrze widoczne z daleka. Umożliwia to dotarcie do szerszej grupy odbiorców, zwiększając rozpoznawalność marki i przyciągając potencjalnych klientów.

Jak druk wielkoformatowy może pomóc w dekoracji wnętrz?

Druk wielkoformatowy jest wykorzystywany do tworzenia fototapet, wydruków na materiale Canvas i innych elementów dekoracyjnych, które mogą odmienić wystrój wnętrza. Pozwala na indywidualne projekty, od małych obrazków po duże ścienne panoramy.

Jak wybrać firmę oferującą usługi druku wielkoformatowego?

Wybierając firmę oferującą druk wielkoformatowy, należy zwrócić uwagę na jakość wydruków, dostępność różnych materiałów i technologii, a także doświadczenie i portfolio realizacji. Ważne jest również, aby firma mogła doradzić w wyborze najlepszej opcji dla indywidualnych potrzeb klienta.