Bilbordy reklamowe od lat są stałym elementem krajobrazu i coraz więcej firm korzysta z tej formy promocji. Trudno się dziwić, gdyż reklama wielkopowierzchniowa zawsze zwraca uwagę i przyciąga wzrok. Studia reklamy, zajmujące się tego typu kampaniami, proponują szeroki wachlarz tablic reklamowych i rozwiązań technicznych, dzięki czemu każdy klient może wybrać coś odpowiedniego dla siebie i dostosowanego do warunków, w których będzie zainstalowana konstrukcja.

Architektura miejska oferuje szereg różnorodnych, ciekawych i często niekonwencjonalnych lokalizacji, w których można umiejscowić bilbord, lecz niezwykle ważne jest, aby projektując i montując reklamę, zachować wszelkie środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa, gdyż tak duże konstrukcje mogą stanowić realne zagrożenie dla mieszkańców.

Różne warianty tablic bilbordowych

Myśląc o kampanii reklamowej przeprowadzanej przy pomocy bilbordów, pod uwagę bierze się przede wszystkim projekt. Powinien być ciekawy, estetyczny i pomysłowy, czyli wyróżniający się i zwracający uwagę. Musi przecież być zauważony wśród wielu innych.
Jednak równie istotną kwestią, co projekt graficzny, jest strona techniczna tablicy bilbordowej, czyli jej konstrukcja i sposób montażu.

Pracownicy wyspecjalizowanych agencji reklamowych, po zaznajomieniu się z lokalizacją przyszłego bilbordu doradzą najlepsze rozwiązania spełniające normy bezpieczeństwa i przepisy prawa budowlanego. Wybierać można spośród naprawdę wielu opcji, gdyż ta dziedzina reklamy w związku z dużym zapotrzebowaniem nieustająco się rozwija.

Najpopularniejsze tablice bilbordowe to:

  • Naścienne – przeznaczone do montażu na elewacjach budynków, murach i podobnych powierzchniach. Zazwyczaj najtańsze, łatwe w montażu, często wyposażone w oświetlenie typu led,
  • Wolnostojące – najczęściej spotykane konstrukcje, których montaż polega na wbetonowaniu w podłoże słupów nośnych, na których osadzona jest sama tablica w metalowej ramie. Tego typu tablice mogą być jednostronne lub dwustronne.
  • Przestawne – są to konstrukcje niezwiązane na stałe z gruntem i niewymagające prac ziemnych podczas montażu. Cała tablica osadzona jest na słupach, które przytwierdzone są do specjalnej, dodatkowo obciążonej platformy. Zaletą tego typu tablic bilbordowych jest możliwość ich demontażu i przetransportowania w inne miejsce. Podobnie jak konstrukcje wolnostojące mogą być dwustronne.

Tablice bilbordowe w przestrzeni miejskiej

Bezpieczne tablice bilbordowe w Białymstoku

Dobrze przeprowadzona kampania reklamowa zwiększa liczbę klientów firmy, podnosi jej prestiż i wzmacnia wizerunek. Jednak matką sukcesu jest nie tylko sam pomysł na atrakcyjną reklamę, lecz również standardy etyczne, ekologiczne oraz stosowanie się do przepisów prawa. Szczególne znaczenie ma to w przypadku reklamy wielkopowierzchniowej, gdyż zaniechanie przestrzegania norm bezpieczeństwa podczas planowania i montażu dużych konstrukcji, może doprowadzić do tragedii.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby decydując się na tablicę bibordową wybrać do realizacji zamówienia doświadczoną agencję reklamową, dla której zapewnienie bezpieczeństwa w bezpośrednim sąsiedztwie reklamy jest celem nadrzędnym.