Spis treści


W autach służbowych drzemie duży potencjał. Poza tym, że służą jako środek transportu i narzędzie pracy dla kierowców zatrudnionych w danej firmie, mogą być bardzo skutecznym narzędziem reklamy. Pomoże w tym profesjonalne oklejanie aut.

Kiedy oklejanie aut przynosi rezultaty

Samochody firmowe są nieustannie w drodze; poruszają się po miastach, jak i poza nimi. Wszędzie tam natrafiają na potencjalnych Klientów, którzy mogą być zainteresowani usługami danej firmy. Warto poinformować ich o istnieniu takiej możliwości i przedstawić najważniejsze informacje. Doskonale do tego nadaje się oklejanie samochodów.
Samo logo umieszczone na aucie oraz informacja o godzinach otwarcia firmy, nie gwarantuje sukcesu. Reklama na samochodzie, która ma odnieść efekt, musi być profesjonalnie wykonana, dopasowana do wymiarów auta, które powinno być w dobrym stanie technicznym oraz estetycznie się prezentować. Oklejanie aut starych nie ma sensu, gdyż efekt nawet najlepszej reklamy zostanie zniweczony poprzez negatywne odczucie, jakie wzbudzają niesprawne lub nieestetyczne pojazdy.

Najważniejsze zagadnienia oklejania aut

Opracowanie identyfikacji wizualnej to sprawdzone rozwiązanie zarówno dla firm z długoletnim stażem na rynku, jak i dla tych, które dopiero zaczynają w swojej branży, i chcą być rozpoznawalne. Gdy Zleceniodawca zgłasza się do firmy profesjonalnie oklejającej samochody, należy pamiętać o kilku kluczowych elementach, które powinny być spełnione, aby reklama z wykorzystaniem foli samochodowej była skuteczna.

Po pierwsze należy skupić się na tym, jakiemu celowi ma służyć dana reklama. Jeżeli celem ma być budowanie wśród potencjalnych Klientów świadomości marki, to należy wyeksponować logo. Natomiast gdy pragnieniem Zleceniodawcy jest pozyskanie nowych Klientów, skupić trzeba się na danych teleadresowych. Najlepiej będzie podać adres strony internetowej oraz krótko opisać korzyści – np. „szybka dostawa” lub „konkurencyjne ceny”.

Oklejanie aut receptą na skuteczną reklamę Twojej firmy

Drugą ważną kwestią są same auta. By były godnym reprezentantem firmy, muszą być w dobrym stanie technicznym, czyste oraz zadbane. Nic tak nie odstrasza Klientów, jak niesprawny lub ubłocony samochód z reklamą. Skoro właściciel nie dba o swoje auta, to z pewnością nie dba także o inne kwestie. Dlatego oklejone auta powinny często gościć na myjni i prezentować doskonały stan techniczny. Warto pamiętać, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz.
Trzecim elementem, który należy mieć na uwadze jest czytelność przekazywanej informacji. Przekaz powinien być krótki, nieskomplikowany oraz łatwy do zapamiętania. Najlepiej, gdy na aucie umieszczone są tylko najważniejsze elementy, takie jak:

  •  logo i nazwa – rozpoznawanie firmy,
  •  dane adresowe – telefon oraz adres strony internetowej,
  •  slogan – często pomaga zapamiętać nazwę lub branżę.

Na aucie mogą być umieszczone także dodatkowe informacje, ważne jest jednak, by samochód nie wyglądał, jak tablica ogłoszeń. Powinno być czysto, przejrzyście i estetycznie.

Oklejanie aut powierz profesjonalistom

Istnieje pokusa, by wykonanie reklamy na samochodzie zlecić temu, kto zaoferuje najniższą cenę. Jednak jest to duże ryzyko. Nasza agencja reklamowa ma długoletnie doświadczenie w obsłudze Klientów z Białegostoku i okolic. Projektujemy, produkujemy oraz wykonujemy nadruki, jakie wykorzystywane są do oklejania aut. Pracujemy przy użyciu najnowszych technik i stosujemy najlepsze materiały dostępne na rynku.

Powierzenie tego zadania specjalistom daje gwarancję solidnego oklejenia każdego auta, bez względu na to, czy flota firmy to jeden, dwa, czy kilkanaście pojazdów. W ten sposób Klient unika przykrych niespodzianek w postaci źle spasowanych części, odklejających się elementów oraz pęcherzyków powietrza.
Oklejanie aut firmowych ma dużo zalet. Jest skuteczną formą reklamy zewnętrznej, gwarantuje szeroki zasięg, mobilność przestrzeni reklamowej. Gdy zastosowane zostaną ciekawe i przemyślane projekty graficzne, reklama przyciąga uwagę i wpływa na pozytywne postrzeganie danej firmy.

Warto przeczytać: Cięcie laserem i grawerowanie to nieograniczone możliwości kreacji


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie korzyści niesie za sobą oklejanie aut firmowych?

Oklejanie aut firmowych przynosi szereg korzyści, takich jak skuteczna forma reklamy zewnętrznej, szeroki zasięg, mobilność przestrzeni reklamowej oraz pozytywne postrzeganie firmy, dzięki ciekawym i przemyślanym projektom graficznym.

Kiedy warto zdecydować się na oklejanie aut?

Warto oklejać auta, gdy są one często wykorzystywane w pracy firmy i są widoczne w przestrzeni publicznej, aby informować potencjalnych klientów o oferowanych usługach czy produktach.

Jakie elementy powinna zawierać reklama na aucie?

Reklama na aucie powinna być krótka, nieskomplikowana, łatwa do zapamiętania, zawierająca najważniejsze elementy takie jak logo, dane adresowe (telefon, adres strony internetowej) i slogan.

Czy stan techniczny i wygląd auta ma znaczenie przy oklejaniu?

Tak, auta powinny być w dobrym stanie technicznym, czyste oraz zadbane. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, a niesprawny lub nieestetyczny wygląd samochodu może zniechęcić potencjalnych klientów.

Dlaczego warto powierzyć oklejanie aut profesjonalistom?

Powierzenie oklejania aut profesjonalistom gwarantuje wysoką jakość wykonania, uniknięcie przykrych niespodzianek jak źle spasowane części czy odklejające się elementy, oraz wykorzystanie najlepszych dostępnych materiałów.