Współcześnie druk cyfrowy jest ogromnie popularny. Wykorzystywany jest np. do tworzenia różnorodnych materiałów reklamowych dużych formatów, takich jak banery reklamowe, tablice reklamowe, billboardy oraz mniejszych wielkości wydruków: plakatów lub ulotek. Aby reklama odniosła zamierzony efekt, praca nad stworzeniem pozytywnie oddziałującej reklamy, charakteryzującej się doskonałą jakością wykonania, wymaga znajomości wielu istotnych zagadnień. Agencje reklamowe, w tym także nasza, potrafią szybko i sprawnie przygotować ciekawy i profesjonalny projekt, który będzie dobrze się prezentował na poszczególnych materiałach reklamowych.

Druk cyfrowy i jego zalety

Wykorzystanie komputerów i cyfryzacji do tworzenia rozmaitych materiałów reklamowych ma niewątpliwe plusy. Oto niektóre zalety druku cyfrowego:

  •  możliwość dowolnej edycji treści przeznaczonej do druku;
  •  cyfrowe kopie szybko przesyła się między studiem, Klientem a drukarnią,
  •  wysoka jakość wydruków, które profesjonalnie wykonane charakteryzują się odpowiednią rozdzielczością obrazu, oraz intensywnym nasyceniem barw;
  •  możliwość wykorzystania tej techniki w druku wielkoformatowym – szczególnie ceniona przez agencje reklamowe;
  •  wykonywanie wydruków na różnych podłożach oraz papierze o różnej gramaturze;
  •  drukowanie na papierze fotograficznym – możliwość wykorzystywana przez studia fotograficzne;
  •  powtarzalność i jednolitość wszystkich wydruków, bez zmian kolorystycznych oraz kompozycyjnych.

Łatwość z jaką wprawionemu grafikowi komputerowemu przychodzi tworzenie efektownych grafik i łączenie różnych technik, także jest zaletą druku cyfrowego. Renomowane agencje reklamowe zatrudniają profesjonalistów, gotowych doradzić Klientowi nie tylko jaki rodzaj reklamy oraz format będzie dla niego odpowiedni, ale także grafików mogących pomóc w kwestiach estetycznych oraz praktycznych.

Nowoczesne rozwiązania nadają się do tworzenia doskonałej jakości elementów reklamy zewnętrznej. Dają duże pole do popisu dla kreatywnych agencji reklamowych, w których ceni się niestandardowe podejście i tworzenie innowacyjnych projektów.

Druk cyfrowy to wysoka jakość

 

Do czego stosuje się druk cyfrowy

Najczęściej swoim Klientom proponujemy druk cyfrowy, w przypadku zainteresowania takimi materiałami jak:

  •  ulotki, foldery reklamowe,
  •  papier listowy, wizytówki, wszelkiego rodzaju zaproszenia, dyplomy,
  •  foldery, broszury, gazetki reklamowe.

Druk cyfrowy wykorzystywany jest także do wykonywania materiałów reklamowych dużych formatów, chociaż w tym wypadku stosuje się też inne metody druku.
Reklama zewnętrzna, drukowane materiały promocyjne, identyfikacja wizualna firmy, to najpopularniejsze obszary, w jakich wykorzystuje się możliwości druku cyfrowego. Warto o tym pamiętać podczas planowana strategii promocji własnej firmy lub marki.