Modne, tanie i wyjątkowo wytrzymałe – takie jest nowoczesne oświetlenie LED. Dlatego jest ono wykorzystywane nie tylko w aranżacjach lokali mieszkalnych, ale także chętnie przez agencje reklamowe. Stosuje się je przy tworzeniu takich elementów jak np. neony lub litery świetlne.

Możliwości, jakie daje ta technologia, są bardzo szerokie i pozwalają na tworzenie nietypowych i intersujących projektów. Coraz szerzej technologia LED zastępuje nie tylko tradycyjne żarówki, ale nawet te energooszczędne. Jest to ważne w branży reklamowej, gdzie neony lub litery 3D podświetlane są długi czas, np. przez całe noce. Jednak oszczędności, na jakie pozwala oświetlenie LED, to nie jest jedyny argument przemawiający na jego korzyść.

Wszechstronne oświetlenie LED

Często wybierając żarówki wykonane w technologii LED, spotykamy się z określeniem temperatury barwowej. Jest to fachowe określenie koloru światła, a jego jednostką są kelwiny. Przyjęło się stosować poniższą klasyfikację:

  •  barwa ciepłobiała – najlepsza dla relaksu – 2700-3300 kelwinów,
  •  biała – światło ogólne, najbliższe naturalnemu – 3300-5000 kelwinów,
  •  zimno-biała – pobudza aktywność i sprzyja skupieniu – powyżej 5000 kelwinów.

W takich barwach najczęściej występuje oświetlenie LED, służące zarówno do celów dekoracyjnych, jak i te stosowane do produkcji reklamy LED.
Ważna jest także moc, z jaką świeci dana żarówka. Podaje się ją w lumenach i pomaga ona dobrać odpowiednie oświetlenie do naszych potrzeb. Zbyt słaba moc może zniweczyć efekt, a zbyt duża moc, np. podświetlenia liter 3D oślepi potencjalnych odbiorców reklamy.

Dzięki niewielkim rozmiarom, jakie mają żarówki LED, można stosować oświetlenie punktowe, np. w restauracjach lub klubach, by stworzyć miły i przyjazny klimat bez użycia nadmiernego światła. Różnorodność form, w jakich występuje oświetlenie LED, daje duże możliwości aranżacyjne. Litery 3D, neony lub inne reklamy LED, mogą przyjmować najróżniejsze kształty i w ten sposób zwracać na siebie uwagę.

Niespotykana trwałość oraz wysoka funkcjonalność

Już na samym początku, gdy oświetlenie LED dopiero pojawiało się na rynku, mówiono o jego żywotności znacząco przekraczającej tradycyjne źródła światła. Okazało się to prawdą, współczesne żarówki LED, w przeciwieństwie do tradycyjnych, jak i tych energooszczędnych, potrafią działać nawet około 100 000 godzin. Oczywiście mowa tutaj o ciągłej eksploatacji. Stosowane jako reklama LED, podziałają znacznie dłużej.

Mnogość zastosowań oświetlenia LED powoduje, iż jest to niezwykle funkcjonalne narzędzie, pozwalające na kreacje wielu elementów reklamy zewnętrznej. Najbardziej popularne wśród naszych Klientów są:

  •  litery 3D – mogą być podświetlane z przodu lub tyłu, w zależności od życzeń Zamawiającego,
  •  kasetony – doskonałe uzupełnienie wystaw sklepowych,
  •  neony – ciekawe i wizualnie atrakcyjne przedsienie logo danej firmy.

Reklama LED w nowoczesny oraz estetyczny sposób podkreśla znaczenie przekazu i uwidacznia jego najważniejsze elementy. Jest skuteczna, elegancka i bezpieczna dla środowiska.

Domowe oświetlenie LED

Doświadczenie, jakie zdobyła nasza agencja reklamowa podczas produkcji oraz montażu licznych reklam LED na terenie Białegostoku i okolic, pozwala nam także oferować oświetlenie LED do domowego zastosowania. Jest ono jednym z ciekawszych rozwiązań, z których korzystają współcześni dekoratorzy wnętrz. LED-owe źródła światła rozmieszczone w odpowiedni sposób są w stanie nadać danemu pomieszczeniu klimat i stworzyć zupełnie nowy charakter.

Ich zastosowanie daje możliwość ciekawego zaaranżowania wnętrza, podświetlenia wybranych elementów takich jak półki, schody, lub rodzinne zdjęcia na ścianie. Wybór rozmaitych kolorów tylko powiększa drzemiący w oświetleniu LED potencjał.