Pod koniec lat 90-0tych XX wieku, olbrzymią furorę zrobił film dokumentalno – przyrodniczy pt. „Mikrokosmos”. Wydawałoby się, że tematyka obrazu nie porwie widzów, gdyż nie spełnia podstawowych wymogów przebojów kinowych. W końcu, nie był filmem akcji, melodramatem ani nawet wystrzałową komedią. W czym zatem tkwi fenomen filmu, w którym nie ma żadnych dialogów, a całość opowiada o życiu…owadów? Główną zaletą dzieła, było ukazanie tych małych stworzeń w gigantycznym powiększeniu, dzięki czemu ich wygląd oraz zwykłe czynności nabrały zupełnie innego wymiaru.

Podobnie jest z każdym zdjęciem dowolnego przedmiotu – powiększona fotografia jakiegoś szczegółu intryguje i pozostaje w pamięci. Ta zasada wykorzystywana jest w świecie reklamy, gdzie toczy się nieustający bój o przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta. Orężem w tej walce jest wydruk wielkoformatowy dający nieograniczone i niezwykłe możliwości reklamodawcom. Wiadomo wszak, że zdjęcie zwykłej truskawki reklamującej konfiturę nie może konkurować z fotografią 3 metrowego owocu zasłaniającego ścianę budynku.

Szerokie spektrum oddziaływania reklamy na wydrukach wielkoformatowych

Drukarnie wielkoformatowe nie narzekają na brak zamówień, choć zajmują się stosunkowo nową metodą w poligrafii. Jednak ze względu na ostrą konkurencję w branży reklamowej, nowe pomysły zawsze budzą zainteresowanie klientów, zwłaszcza tak efektowne jak druk wielkoformatowy.

Każdy przedsiębiorca chce się wyróżnić na tle innych i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Inwestycja w reklamę zewnętrzną o dużych rozmiarach jest dobrym ruchem marketingowym. Jeśli do tego dodamy atrakcyjną lokalizację, kreatywny projekt graficzny, wysmakowaną fotografię produktową i pomysłowe hasło – sukces właściwie jest gwarantowany.

Dobrze zaprojektowana i przemyślana reklama o ponadstandardowych gabarytach na pewno zostanie zauważona i przysporzy nowych klientów. Konkurencja, która swoją strategię oprze wyłącznie na ulotkach, właściwie od razu jest na straconej pozycji, gdyż firma reklamująca się za pomocą wydruków wielkoformatowych postrzegana jest, jako stabilna, dobrze prosperująca, markowa i prestiżowa. Oddziaływanie takiej reklamy polega nie tylko na zwiększeniu liczby potencjalnych klientów, ale też na umocnieniu wizerunku przedsiębiorstwa w powszechnej świadomości.

Wydruki wielkoformatowe, czyli rzeczywistość w skali makro

Duży format, czyli co?

Technologia druku wielkoformatowego, jest na tyle zaawansowana, że daje naprawdę nieograniczone możliwości w kwestii jej różnorodnych zastosowań. Jeśli chcemy mieć dużą, wyrazistą reklamę, możemy zamówić ją np. pod postacią:

  • Bilboardów (jedno lub dwustronnie zadrukowanych, z podświetleniem lub bez),
  • Wszelkiego rodzaju plakatów,
  • Fototapet,
  • Tablic reklamowych,
  • Banerów powlekanych lub winylowych,
  • Flag,
  • Oklejania pojazdów,
  • Nadruków na specjalnych foliach, z których powstanie reklama na podłodze.

Drukarnie wielkoformatowe oferują dużą gamę różnorodnych podłoży (papier, tkaniny, folie, płótno itp.), na które można nanieść dowolną grafikę. Wybór nośnika zależy od przeznaczenia reklamy, jej umiejscowienia, warunków atmosferycznych, na jakie będzie wystawiona i oczywiście od wyobraźni i pomysłu klienta.

Nie ulega wątpliwości, że wobec ogromnych korzyści, jakie oferuje reklama z użyciem wydruku wielkoformatowego, każdy chcący rozwijać swoją działalność przedsiębiorca, powinien pomyśleć o tego typu kampanii marketingowej. Poznaj ofertę agencji reklamowej New Vision z Białegostoku.